Pamēģināsim Linux 2019. gadā, ceturtā daļa.

Vēl viens mēnesis ir pagājis, 2019. gads tuvojas beigām un es beidzot esmu saņēmies izdarīt nākošo darbu no atlikušo darbu saraksta.

Atgādinu, palicis ir:

  1. darbojas WiFi puļķis
  2. Logitech MX Master pelei papildus pogas strādā tā, kā man pierasts
  3. Ar Feedly savienojams RSS lasītājs

Šodien piekurbulēšu WiFi. Manā gadījumā tas ir TP-LINK AC1300, ar Realtek rtl8812bu čipu. Pirmajā piegājienā pamēģināju mājas lapā piedāvātos draiverus, bet tie nekompilējās uz manas sistēmas. Pirms sākt labot kodu, pameklēju un uzgāju šo GitHub repozitoriju ar draiveriem.

Tā kā dzīve ar linusku vairs nav tik piedzīvojumu pilna kā agrāk, izpildot instalēšanas instrukcijas, tīklu apletā parādījās pieejamie WiFi tīkli. Nekādas jautrības? Nē, jautrība tomēr ir – KDE neļauj pieslēgties tīklam, visu laiku prasa atkārtoti ievadīt paroli.

Pameklēju, un jau pirmais padoms palīdzēja. Izrādās, ka vajadzēja parediģēt /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf failu un pievienot šādas rindiņas

[device]
wifi.scan-rand-mac-address=no

Pēc tam jau NetworkManager restarts, un ar nākošo mēģinājumu viss lieliski saslēdzas. Vēl viens punkts no saraksta izsvītrojams un varu novākt rūteri, kurš līdz šim kalpoja par bezvadu tīkla karti.

Kopumā jāsaka, ka esmu apmierināts ar to, kā Debian strādā, manām vajadzībām ir pilnīgi pietiekami un ērti.

Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *