Pamēģināsim Linux 2019. gadā, otrā daļa

Pāris dienas ir pavadītas ar Linux, kā galveno mājas datora OS. Jāatzīst, ka esmu patīkami pārsteigts, jo sastaptās problēmas ir minimālas. Tātad, turpinam tīrīt darāmo darbu sarakstu, cenšoties sevi pārliecināt par to, ka Linux varētu kļūt par manu ikdienas OS.

Atlikušo darbu saraksts, izmetot ārā izdarītās lietas:

 1. darbojas WiFi puļķis
 2. neizskatās tā, lai pēc 10 minūtēm gribētos acis izskrāpet
 3. Logitech MX Master pelei papildus pogas strādā tā, kā man pierasts
 4. izstrādes vide
  1. Net core
  2. Java
  3. TypeScript
 5. Integrācija ar OneDrive
 6. Ar Feedly savienojams RSS lasītājs

Nedaudz par izskatu. Sākumā web lapas izskatījās kaut kā kakainas un pat uzliekot brīvos Microsoft TrueType fontus labāk nepalika. Papētot problēmu, noskaidrojās, ka ir jāislēdz iegulto bitmap fontu izmantošana (neprasiet, kas tas tāds). Otrā atbilde šajā askubuntu jautājumā palīdzēja, līdz ar to uzskatīšu, ka šis punkts ir izpildīts.

Lai pārliecinātos, ka varu darboties ar visām valodām/platformām izstrādes videi, nolēmu izmantot exercism uzdevumus. Solis pirmais, iekurbulēt exercism klientu. Nekādu pārsteigumu, sekojam instrukcijām viņu lapā un viss gludi.

Solis otrais, pamēģināt Java uzdevumu. Nolādēju uzdevumu (izmantojot klientu), atveru ar VS Code un mēģinu darbināt testus pēc viņu instrukcijām. Ups, gradle neesot pazīstama komanda. Neko, par apt-get zinu un arī gradle paciņa atrodas. Pēc tam jau viss forši.

Solis trešais, TypeScript. Atkārtojam darbības koda novilkšanai, testu palaišanai. Un rezultāts līdzīgs – yarn nav atrodams. Pamēģinu apt-get, bet tur kaut ko jocīgu piedāvā, neliekas, ka būs īstais. Labi, pamēģināšu aizstaigāt uz viņu lapu, paskatīties instrukcijas. Atkal pārsteidzoši skaidras instrukcijas, nokopējam dažas komandas un tagad jau apt-get uzinstallē vajadzīgo paku. Nu un pēc tam jau atkal viss strādā.

Solis ceturtais (kurā sagaidu visvairāk darba), F#. Sākuma soļi garlaicīgie, novilkt uzdevumu. Tālāk exercism iesaka doties uz Microsoft (jeb man tagad ir jāraksta Micro$oft?) lapu un sekot instrukcijām tur. Instrukcijas izskatās skaidras, bet darbības vairāk, nekā parasti šādos gadījumos. Man liekas, tas tāpēc, ka M$ (see what I did here) nemāk linusku tik labi, lai uzrakstītu īsāk. Nekas, vai tad man grūti nokopēt.

Ar trīcošu sirdi laižu dotnet test komandu, pie sevis domājot, ka ja šis nostrādās, tad tas viss ir aizdomīgi vienkārši. Nenostrādāja. Lūk, projektam vajagot 2.1 versiju, bet man esot 3.0 dotnets. Nu ko, apt-get dotnet- un pāris Tab taustiņi vēlāk, un es instalēju dotnet-runtime-2.1. Pēc tam jau ļoti neinteresanti, jo viss darbojas.

Kopumā esmu iespaidots par to, cik lieliski tas mūsdienās viss darbojas kopā. Atceros (miglaini) vēl laikus, kad ar rokām vajadzēja X konfigurācijā bakstīt monitora scan-lines (vai kas nu tur bija) parameterus, starpība ir vienkārši graujoša. Pa vidu starp pirmo daļu un šo esmu jau paspējis uzinstalēt tādas lietas, kā TeamViewer, WhatsDesk un Discord. Sīkāk tur neko rakstīt nav vērts, jo tas viss nāca vai nu pa tiešo no repozitorija paciņas vai arī sekojot vienkāršām instrukcijam (tip, novelc paciņu un ar šito apt-get komandu uzliec) ražotāja lapā.

Atlikušie darbi:

 1. darbojas WiFi puļķis
 2. Logitech MX Master pelei papildus pogas strādā tā, kā man pierasts
 3. Integrācija ar OneDrive
 4. Ar Feedly savienojams RSS lasītājs

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *