Pamēģināsim Linux 2019. gadā, trešā daļa

Pagājis nedaudz vairāk par mēnesi kopš iepriekšējās daļas. Jāsaka, ka nekas interesants nav noticis, Linsusks griežas ka prieks, Windows šajā laikā esmu iebūtojis divreiz. Vienreiz, lai pārdalītu diska vietu, otrreiz, jo vajadzēja vienu specifisku Hyper-V mašīnu padarbināt.

Ja paskatāmies uz atlikušo darbu sarakstu

  1. darbojas WiFi puļķis
  2. Logitech MX Master pelei papildus pogas strādā tā, kā man pierasts
  3. Integrācija ar OneDrive
  4. Ar Feedly savienojams RSS lasītājs

tad šobrīd viskaitinošākais ir tieši trešais punkts, jo es OneDrive izmantoju dažādu ikdienā lietojamu sīkumu sinhronizēšanai starp mājas un darba datoriem, kā arī telefonu. Tam arī šodien aiz gara laika pieķēros.

Jāsaka, ka, diemžēl, oficiāla klienta vēl nebūs un uz tāda līmeņa integrāciju, kā tas ir Windows cerēt laikam arī nav prātīgi. Free Client for OneDrive on Linux izskatās pietiekami funkcionāls risinājums, tāpēc mēģināšu to.

Instalācija… garlaicīgi. Sekoju instrukcijām github lapā, viss norisinās tik gludi, ka pilnīgi riebjas. Pamēģināšu uzstādīt sinhronizāciju. Sākumā izveidoju sync_list failu (tukšu), jo noteikti nevēlos sinhronizēt visus gigabaitu simtus, kas man tur glabājas.

mkdir ~/.config/onedrive

touch ~/.config/onedrive/sync_list

Teorētiski tam vajadzētu nozīmēt, ka sākotnēji nekas netiek sinhronizēts. Fingers crossed. Palaižu komandrindas applikāciju onedrive un pēc vienkāršas autorizācijas darbību virknītes… sāk tomēr sinhronizēt visu pēc kārtas 😔

Labi, paskatīšos, gan jau ka vienkārši vajag ko ierakstīt sync_list un būs laime. Izrādās, ka vienīgais, ko man patiesi vajag sinhronizēt ir viens katalogs Documents, ko arī ierakstu un palaižu sinhronizāciju atkārtoti ar onedrive --resync. Izskatās, ka tas lieliski strādā!

Tagad kādu laiku jāpadzīvo un jāpaskatās, cik labi tad strādā automātiskā sinhronizācija, bet izskatās, ka varu izsvītrot vēl vienu punktu no darāmo darbu saraksta.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *